CHCI ODEBÍRAT NOVINKY

Jak projekt funguje?

Hlavní myšlenkou našeho projektu je jednoduchost a transparentnost. Chceme, aby dárek putoval od dárce přímo k obdarovanému dítěti. Bez prostředníků, bez meziskladů, bez zbytečných nákladů. Umožňujeme tak přímý kontakt dárce a obdarovaného. Tím prohlubujeme nejen radost z darování, ale také otevíráme cestu hřejivé zpětné vazbě.

Tak jak tedy na to? Na našich stránkách si v seznamu přání vyberete takové, které je Vám sympatické, a které můžete splnit. Toto přání si zarezervujete ke splnění. Dále je to ve Vašich rukou! Dárek zakoupíte a zašlete přímo na adresu dítěte, kterou Vám obratem sdělíme. Tak jednoduché to je!

Dějiny našeho projektu

Projekt Milý Ježíšku jsme poprvé spustili na podzim roku 2013. Byly to těžké začátky plné předsudků a nedoladěných řešení. Přesto se nám ale podařilo splnit v prvních třech dnech běhu projektu téměř všechna dětská přání. A mnohem víc než to! Karta se otočila a my najednou měli kolem sebe množství lidí, kteří chtěli někomu udělat radost!

A tak jsme vytrvali v naší práci a letos běží již desátý ročník projektu. Projekt každým rokem vylepšujeme a rozšiřujeme jeho dosah. Od roku 2017 společně plníme vánoční přání i dětem ze sociálně slabších rodin s těžkou životní cestou. Máme tu možnost zlepšit svět a chceme ji naplno využít. Na to ale potřebujeme hlavně Vás!

Kdo jsme?

Za projektem stojí Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Martinovi je 26 let, ve volném čase si rád zahraje tenis nebo si přečte dobrou knížku. Vojta je o necelý rok starší, miluje běhání, cestování a nevydrží dlouho sedět v klidu na židli. Oba vystudovali bakalářský obor Informatika na Fakultě informačních technologií při ČVUT. Pak se jejich studijní cesty rozešly - Vojta minulý rok úspěšně dokončil magisterské studium na Technické univerzitě v Mnichově. Martin se vydal ještě dál na západ a letos též úspěšně ukončil magisterské studium na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu (ETH Zürich).

Díky úžasné spolupráci s filantropem Tomášem Slavatou můžeme do projektu každoročně zapojit i desítky dětí z vybraných rodin ve složité životní situaci.

Velké díky patří Tereze Kučerové a Pavlíně Schultzové za významnou pomoc s organizací.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, kontaktujte nás prosím přes kontaktní formulář níže.

Na co se často ptáte...

Mohu si ověřit, zda dané dítě dárek opravdu dostalo?
O tom, zda dárek dorazil, Vás budeme informovat e-mailem. Pokud by se tak náhodou nestalo, kontaktujte prosím přímo pracovníky dětského domova.
Bude projekt pokračovat i tento rok?
Určitě ano! Startujeme 5. listopadu 2024. Do projektu se letos zapojí více dětských domovů a dětí ze sociálně slabších rodin. Pracovali jsme také na technickém zázemí, takže by vše mělo probíhat ještě lépe než minulý rok.

Chcete nás kontaktovat?

Poděkování

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nás nějakým způsobem podpořili:

  • Firmě manGoweb za vytvoření grafického designu stránky a za mnoho cenných rad.
  • Michalu Hošnovi za pomoc s programováním
  • Hernímu klubu RE-LOAD za to, že s námi uspořádal benefiční akci #JDEOPRINCIP 3, během které se vybralo 80 000 Kč na dárky pro dětské domovy.
  • Českému hostingu za to, že nám na listopad a prosinec 2015 poskytli výkonný server, se kterým náš web vydrží velký počet návštěvníků.
  • Divadelní skupině Theatroparty - za uspořádání benefiční akce, díky které se splnilo mnoho přání.

V neposlední řadě patří poděkování také všem, kteří zakoupili alespoň jeden dárek pro některé z dětí. Bez vás by to nešlo, děkujeme!

Milý Ježíšku na návštěvě v dětském domově Tuchlov

Milý Ježíšku tým vyrazil do terénu! Konkrétně jsme přijali pozvání do dětského domova v Tuchlově. A jaké to tam děti mají? Mrkněte na video!

Setkání s Jay Dieselem v DD Tišnov

V neděli 21. prosince 2014 jsme se vydali do děteského domova v Tišnově spolu se známým raperem Jay Dieselem. Kromě přání raperských kalhot jednoho zdejšího kluka jsme se rozhodli splnit ještě něco navíc... :)

Běh pro Milý Ježíšku

V sobotu 14. června 2014 se konal propagační běh v pražské Stromovce. Trasa byla dlouhá 3,2km, vítězi se stali Jindřich Vrba a Veronika Škodová. Oba získali poukaz na 250 Kč do výborné cukrárny Alchymista, které děkujeme za spolupráci. Dále děkujeme také firmě iNETPrint, která věnovala trička pro každého běžce. Velký obdiv patří také všem běžcům, kteří se závodu zúčastnili - a všichni také úspěšně doběhli!

Ocenění

  • Cena Ď pro mecenáše nebo dobrodince dětských domovů a ústavů sociální péče pro děti v ČR
  • Cena Via Bona: Cena pro mladého filantropa
  • Junior Internet: Junior Web starší - 3. místo; Speciální cena Nadace Vodafone
  • Gratias Tibi: nominace v kategorii pro střední školy